Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w badaniu pt. „Stres i wykluczenie społeczne opiekunów nieformalnych osób z demencją w początkowej fazie pełnienia opieki” realizowanym przez badaczki i badaczy Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Poszukujemy osób powyżej 45 roku życia, które w ostatnim czasie rozpoczęły opiekę nad osobą po 60 roku życia cierpiącą na demencję lub chorobę Alzheimera lub zwiększyły intensywność opieki.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w badaniu prosimy o wypełnienie kwestionariusza rekrutacyjnego znajdującego się pod linkiem: https://bit.ly/3t5eL9l

Jeśli znają Państwo kogoś, kto mógłby być zainteresowany udziałem, prosimy o przekazanie tej osobie informacji o projekcie.

Udział w badaniu polegał będzie na trzykrotnym wypełnieniu ankiety (co około 3-4 miesiące) oraz udziale w dwóch rozmowach z osobami z naszego zespołu (w odstępie około 6-9 miesięcy). 

 

W ramach projektu trzykrotnie wezmą Państwo także udział w bezpłatnych badaniach krwi (m.in. rozszerzony panel obejmujący markery stanu zapalnego), których wyniki przekażemy Państwu na własny użytek. Dodatkowo za udział w projekcie otrzymają Państwo wynagrodzenie pieniężne.

Państwa udział pozwoli nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób sytuacja opiekunów rodzinnych osób z demencją lub chorobą Alzheimera zmienia się w trakcie sprawowania opieki i jak wpływa to na ich relacje społeczne i doświadczany przez nich poziom stresu.

Dodatkowe informacje o badaniu mogą Państwo znaleźć na stronie: https://ceapp.uj.edu.pl/stres-i-wykluczenie

Mogą się Państwo również bezpośrednio skontaktować z kierowniczką projektu:

- mailowo jolanta.perek-bialas@uj.edu.pl 

- telefonicznie: 12 663 29 62

Jolanta Perek-Białas 

& zespół badawczy projektu