Zapraszamy do lektury nowego artykułu naukowego o relacji pracy zdalnej z domu i późniejszych wynikach w pracy (wyniki sprzed okresu pandemii)

Wyniki sugerują, że praca zdalna przez 5 dni w tygodniu w porównaniu do osób nie pracujących zdalnie wiąże się z mniejszym rozproszeniem pracy, większą postrzeganą produktywnością/zaangażowaniem i większą satysfakcją z pracy oraz w mniejszym późniejszym konfliktami praca-rodzina.

Istnieją również dowody sugerujące, że długie godziny pracy, obowiązki związane z opieką i większe poczucie sensu pracy mogą potencjalnie osłabić korzyści płynące z pracy zdalnej z domu.

Zachęcamy do lektury:

Chen, Y., Weziak-Bialowolska, D., Lee, M. T., Bialowolski, P., Cowden, R., McNeely, E., & VanderWeele, T. J. (2023). Working from Home and Subsequent Work Outcomes: Pre-Pandemic Evidence. PLoS ONE, Forthcoming. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0283788