Nowy artykuł w projekcie związany z tematem oszczędzania pieniędzy: Saving Types and Emotional Well Being Among Older Adults

Zbadaliśmy rolę różnych rodzajów aktywów rodzinnych w dobrostanie emocjonalnym i depresji. Stwierdziliśmy, że aktywa rodzinne mogą odgrywać istotną rolę ochronną przed depresją, samotnością i obniżoną jakością życia.

Różne formy aktywów rodzinnych mogą odgrywać zróżnicowaną rolę w ochronie przed ryzykiem złego samopoczucia i złego stanu zdrowia psychicznego, jednak ich rola w zwiększaniu szans na przezwyciężenie złego samopoczucia jest mniej wyraźna. Promocja zachowań oszczędnościowych i właściwego zarządzania finansami może pomóc w ochronie przed niekorzystnym samopoczuciem i wynikami zdrowotnymi u dorosłych w średnim i starszym wieku.

Zachęcamy do lektury:

Bialowolski, P., Xiao, J. J., & Weziak-Bialowolska, D. (2023). Do All Savings Matter Equally ? Saving Types and Emotional Well - Being Among Older Adults : Evidence from Panel Data. Journal of Family and Economic Issues. https://doi.org/10.1007/s10834-023-09891-2