Profesor Węziak-Białowolska na webinarium HERO

12 Października 2022 roku Profesor Dorota Węziak-Białowolska uczestniczyła w webinarium organizowanym przez Health Enhancement Research Organization (HERO)- amerykański think tank zajmujący się rozwojem najlepszych praktyk w zakresie promocji zdrowia pracowników. Podczas webinarium Profesor Węziak-Białowolska zaprezentowała wyniki swoich badań, opublikowanych w artykule.

Pierwszy slajd prezentacji

12 Października 2022 roku Profesor Dorota Węziak-Białowolska uczestniczyła w webinarium organizowanym przez Health Enhancement Research Organization (HERO)- amerykański think tank zajmujący się rozwojem najlepszych praktyk w zakresie promocji zdrowia pracowników. Podczas webinarium Profesor Węziak-Białowolska zaprezentowała wyniki swoich badań, opublikowanych w artykule:

“Character strengths can help your health. Evidence from longitudinal survey data and medical records”, który otrzymał nagrodę “Paper of the Year” 2021 American Journal of Health Promotion.

W badaniu przeprowadzonym wśród pracowników w USA i Meksyku pokazano, że skłonność do promowania i czynienia dobra jest powiązana z wyższym poziomem zadowolenia z życia oraz lepszymi ocenami zdrowia psychicznego i fizycznego. Wyniki wskazywały również, że zachowania altruistyczne pozytywnie wpływały na lepsze samopoczucie emocjonalne zarówno w życiu, jak i w pracy, bardziej pozytywną oceną więzi społecznych oraz silniejsze poczucie sensu życia.